Přeskočit odkazy

Proč „moje“ HYPOTÉKA

Nejvýhodnější hypotéka se nemusí vždy vyznačovat nejnižším úrokem.

Každý úvěr je specifický, proto ke klientům přistupuji zcela individuálně a volím produkt, který vyhovuje jejich skutečným potřebám.

1. PRESCORING

Ještě před podpisem rezervační či obdobné smlouvy doporučuji absolvovat tzv. prescoring, díky kterému banka po doložení Vašich příjmů a výdajů určí, jak vysokého úvěru lze dosáhnout, a tedy v jakém cenovém rozmezí lze požadovanou nemovitost vyhledávat.

Svým klientům v případě potřeby dokážu prescoring zajistit u některých bank zpravidla během několika hodin, nejpozději však následující den. Kvalitní realitní kanceláře uvádějí v rezervačních smlouvách doložky o vrácení rezervačního poplatku v plné výši v případě, že klientovi nebyl na vybranou nemovitost hypoteční úvěr poskytnut, přestože splnil veškeré náležitosti potřebné pro jeho získání.

2. VÝBĚR NEMOVITOSTI

Prescoring je dobré nepodceňovat, protože díky jeho absolvování tak můžete ušetřit nejen čas, ale i peníze. Nemovitost pak lze vyhledávat dle reálných možností.

Svým klientům jsem nápomocna i při samotném výběru nemovitosti. Poskytnu jim základní poradenství týkající se podmínek ve smluvní dokumentaci a dokážu tak odhalit případné právní závady, které by mohly financování prostřednictvím hypotéky neumožnit nebo výrazně prodloužit.

3. VÝBĚR VHODNÉHO PRODUKTU

Není dobré vždy spoléhat pouze na ověřené zdroje. Vaše banka Vám sice ráda nabídne možnost hypotečního úvěru, nicméně pro Vás ani jako pro stálého klienta nemusí být nabídka zrovna nejvýhodnější…

Svým klientům na základě zjištění jejich možností nabídnu zprostředkování vhodného produktu, a to díky veškerým nabídkám na hypotečním trhu. Napříč různými hypotečními úvěry od různých bank vyberu pro vás takový, který bude plně vyhovovat vašim potřebám, případně dle možností zajistím kombinaci několika produktů.

4. KOMPLETACE PODKLADŮ

Abyste si zajistili veškeré dokumenty potřebné pro získání hypotečního úvěru, Katastrálnímu úřadu se rozhodně nevyhnete. Trpělivost při kompletaci podkladů by měla být na místě, protože se jedná o poměrně zdlouhavý proces, ačkoli některé dokumenty lze získat od Prodávajících.

Svým klientům s opatřením obecných podkladů, vyřizováním nezbytností s odhadcem a zajištěním garantované úrokové sazby během období kompletace podkladů ušetřím starosti. Sami si zajistíte pouze dokumenty, jako jsou daňová přiznání, potvrzení od zaměstnavatele, výpisy z účtů a další.

5. SCHVÁLENÍ ÚVĚRU

Jakmile jsou veškeré podklady, nezbytné k poskytnutí úvěru, zkompletovány, banka přechází k finálnímu schválení a následně připraví úvěrovou smluvní dokumentaci k podpisu.

Po celou dobu zajišťování hypotečního úvěru jsem s bankou v kontaktu a celý proces sleduji. V případě potřeby reaguji na nedostatky a doplňuji potřebné informace. Pokud dojde ke komplikaci, automaticky bereme žádost zpět, aby se tak předešlo negaitivním záznamům klientů v bankovních registrech (ne u každé banky lze toto garantovat). Návrh úvěrové dokumentace pečlivě zkontroluji a taktéž jsem nápomocna i u samotného podpisu smlouvy.

6. ČERPÁNÍ ÚVĚRU

Pokud jsou splněny veškeré náležitosti, lze přistoupit k samotnému čerpání hypotéky. To může být jednorázové, případně dle potřeby rozděleno na několik částí.

V průběhu celého procesu je Vám makléř z 4 HYPOTÉKA k dispozici. Pomůže Vám nejen s kompletací podkladů k čerpání hypotečního úvěru, ale také zajistí vložení návrhu na vklad zástavního práva do Katastru nemovitostí.

ZÁKLADNÍ POŽADAVKY

  • věk minimálně 18 roků
  • státní občanství v ČR nebo pobyt na území ČR (podmínka se může lišit dle původu žadatele a konkrétní banky)
  • nemovitost na území ČR (typ nemovisti musí být schválena danou bankou)
  • dobrá bankovní historie (některé banky přihlížejí jen na poslední rok v bankovních registrech, jiné až k pěti rokům)
  • finanční závazky i s budoucí splátkou úvěru by neměly překročit 50  %  z celkových příjmů klienta (záleží na typu hypotéky a konkrétní bance)
  • aktivní příjem ze zaměstnání či podnikání